Son Yorumlar:

Perfect XP Format CD 2011 V.1

alt

Perfect XP Format CD 2011 V.1
Multiboot menü ile görsel ve klasik sürüm olarak 2 farklı güncel Perfect XP kurulumu mevcuttur. Her biri için de Sata&raid Entegreli veya Entegresiz seçenekleri mevcuttur. XP kurulumunda Hdd bölümlerini göremeyen veya mavi ekran  alan Sata&Raid Entegreli seçerek kurabilir. Veya bazı durumlarda tam tersi. Birçok masaüstü ve laptop modelinde görülebilen Xp kurulamama sorunlarını büyük oranda çözecektir.
  Menüde ilk seçimimizi 60 saniye içerisinde yapmamız gerekiyor sonrasında harddiskten devam ediyor malum gerisi otomatik, ilk sıraya temelli cdrom alınmışsa bile her resette cd den başlarsa yine 60 saniye içerisinde Hdd'den devam edecektir kuruluma herhangi bir müdahale gerekmez..
  Görsel ile klasik sürüm arasında sistem ikonları&görselleri haricinde hiçbir fark yoktur. Tüm teknik özellikler ve temaları vesaire aynıdır.
Entegre Edilen & Güncellenen bileşenler:
Sisteme direkt entegre edilenleri kısaca listeliyorum:
****Windows XP SP3 Professional temeli kullanılmıştır.
****SP3 sonrası Şubat 2011'e kadar çıkan tüm güncellemeler entegre edilmiştir.
***Kurulumlar tam otomatiktir. Kuracağımız bölümü -C- seçtikten sonra 2 kere enter ve kurulum sonuna kadar herhangi bir işleme gerek yoktur. User adında admin haklarına sahip ayrı bir kullanıcı oluşturulacaktır. isteyen daha sonra değiştirebilir veya yeni hesap ekleyebilir vs...
*Internet Explorer 8 (Güncellemeleriyle) entegre edilmiştir. Ve temel ayarları yapılıdır.(arama motoru ve anasayfa Google)
*Media Player 11 'i güncellemeriyle birlikte içerir.
*Macromedia  Flash ActiveX(internet explorer) ve Plugin(Mozilla vs..) eklendi. Son sürümdür: 10.2
*Fare imleçleri (cursor) paketi eklendi.
*Vista/Seven tarzı windows sesleri.
Çeşitli duvar kağıtları ve ekran koruyucular.
*Kopyalama sepeti ve diğer sağ tık eklentileri.(kaldırılabilir yapıdadır, açıklama Xp masaüstünde Bilgiler klasöründe geliyor)
*Gerekli temel yamalar yapıldı: Sfc, tema yaması, ve tcpip(100)
*Ayrıca regedit ile temel kullanışlılık ve hız için bazı Xp ayarları yapılmıştır.
  Bunlar direkt entegre gelenlerdir. Ayrıca kurulumda 13. Dk'da gelen ekranda birçok temel program kurulmaktadır. Bunlar seçili gelir ancak isterseniz pencere geldiğinde 30 saniye içerisinde istediğiniz gibi seçim yapabilir veya yapmayabilirsiniz.
 Programlar:
*.Net  Framework Hepsi Bir Arada (1.1'den 3.5'e kadar güncel framework paketi)
*DirectX 9.0c güncellemesi
*JAVA 6 Update 4
*Ekstra temalar: 12 Adet tema (çeşitli görünüm seçenekleri ile birlikte).
*Mozilla Firefox 4.0 TR
*Foxit Reader  4.3.1 TR
*Winrar 4.0 TR
*Vista Drive Icon (Vista-Win7 tarzı Hdd üzerinde doluluk oranı gösterir)
*CCleaner 3.04 TR
*KMPlayer 3.0 TR
*Aimp 3.0 TR
*Slim Drivers 2.0 (Bu program diğer tüm driverlarınızı tanıyarak otomatik indirip kuracaktır)
*7zip 9.20 TR (Winrar alternatifi, daha fazla sayıda arşiv formatını açabiliyor)
*Defraggler 2.01 TR (Öneri: Kurulumdan sonra ve haftada 1 disk birleştirin hdd düzeni&hızı için)
Ekran görüntüsü: (30 saniyeden geriye sayacaktır, seçim yapılmazsa hepsini kuracak..)
alt

Entegre Edilen Bazı Driverlar/Sürücüler:
Defalarca okumadan sorulmasın her zamanki gibi, tüm driver paketleri entegre değildir, sadece yazdıklarım. Aşağıdaki driver paketleri entegre edilmiştir. Kısaca Ekran kartı ve Ses Kartı paketleri hariç temel paketleri ekledim. Amaç CD boyutunda olması ve  kurulumdan sırasında anakart çipsetinin yanısıra LAN ve WLAN driverlarıının yüklenerek internete girmeye anında hazır olmaktır. Grafik ve Ses sürücüsü indirilebilir olacaktır böylece. Anakart, LAN, WLAN driverları da güncel olarak kurulmuş olacağı için bunları araştırmak gerekmez ki bulması  ses ve grafik kartına göre daha zor olabiliyordu..
 Ekran kartı ve ses kartınızı mutlaka güncel olarak bulup yükleyiniz.(Veya Slim Drivers 2.0 programı halledecektir) Sonra ekranım yavaş, ses gelmiyor diye yorumlar gelmesin. Cipset+LAN+WLAN laptop olsun, masaüstü olsun %99  driverı yükleyecektir.. Kurulumda driver paketleri açılır ve kurulur. Sisteminize uygun olan tespit edilip kurulduktan sonra diğerleri silinir. (C sürücüsünde D adında bir klasöre açılıyor ve kurulum sonunda siliniyor, silinmezse elle silebilirsiniz.)

Seçim ekranı:(30 saniyeden geri sayıyor)
alt
Seçimden veya seçim yapmazsak 30 saniye sonra devam ederek çıkarma başlayacaktır:
alt

Depolama: Bu paket depolama aygıtları sürücülerini günceller ve en önemli özelliği Sata&Raid kurulumu seçtiyseniz sata&raid driverları kurulumunu tamamlar. (Seçmediyseniz de sorun olmaz) Harddiski yine görmez ve kuruluma başlayamazsanız veya mavi ekran alırsanız baştan BIOS'da bulunan sata/ahci gibi bir seçeneği, ide/compability  gibi bir ayara getirmeniz yeterlidir. Sata&Raid entegresiz de deneyebilirsiniz bazen.
CPU-İşlemci: Bazı Amd işlemciler için gerekli  driverlar.
Chipset-Anakart: Anakartınızın Çipset(chipset) sürücülerini günceller. Anakarta entegre olabilecek diğer ses veya grafik gibi çiplerini içermez!
LAN-Ethernet: Ethernet sürücü paketi entegredir.. Böylece kurulumdan hemen sonra internete çıkabilirsiniz..
WLAN-Wireless: Wireless LAN paketi ile laptopların veya pci & usb wireless aygıtları yükler, hemen nete girebiliriniz..
NOT: Biraz teknik bilgi, kısaca... İsteyen bu sürücü paketlerini kurmak istemeyebilir. Grafik kurulum ekranının hemen başında (39.dk ekranı) 30 saniyelik seçme/seçmeme ekranı gelecektir buradan direkt çıkarak driverları kurmamasını sağlayabilirsiniz veya önündeki tikleri kaldırarak sadece istemediğiniz paketleri kurulumdan kaldırabilirsiniz. Bu seçim ekranının amacı belki ileride kendi güncel driverlarını elle kurmak isteyenler içindir. Veya nadiren bazı donanımlarda ekstra driverlar tanınarak kurulurken çakışma yaparak mavi ekran vermesi ihtimalidir. Bu gibi durumlarda kurulum yeniden başlatılır ve driverlar seçilmez. (hepsi veya hangisinin yol açtığı düşünülüyorsa/biliniyorsa...)
Bu ekranda herhangi birşey yapmanız da gerekmiyor normal şartlar altında 30 saniye sonra otomatik olarak devam edecektir hepsi seçili olarak..

 Neler Çıkarıldı:
Özellikle belirteceğim hepsini, tek tek sormayalım.
''Format CD'' adına uygun olarak aktif olarak kuruluma katılan hiçbir bileşeni silmedim. Sildiklerim sadece gerçekten gereksiz duran yaşlı Xp'nin gereksiz bazı klasörleridir ve doslayarıdır. Birçok bileşen birbirine bağımlı olduğu için kaldırmamak her zaman daha iyidir, umulmadık olumsuzluklara yol açmaz. Misal gereksiz olarak görülen(aslında tek başına olmasa bile gereksiz değildir!) Yardım ve destek, dil desteği dosyaları(Cd'de 100 mb yer kaplasa da) gereksiz değildir, silmedim!
Sildiklerimin listesi:
-Pasif klasörler: Docs,support,valueadd,Netfx.
-Elle kurulum ve yükseltme.(boot ederek format atacağımız için gerekli değildir setup.exe ve içerideki diğer arkadaş dosya&klasörleri)
-Pasif bileşenler: Örnek müzikler, Tur, Msn explorer, pinball.
-Indexleme servisi ve Arama köpeği. (kullanışsız ve bilgisayarı yavaşlatan 2 eski bileşen.)
Hepsi bu kadar... Herhangi bir eksikliğe/aksaklığa yol açmayacak neredeyse tam takım bir Xp'dir, sadece gerçekten gerekliliği veya bağımlılığı olmayanları sildim yer kazanmak için.

Görsel sürümden bazı resimler veriyorum. Klasik sürüme gerek yok o bildiğimiz standart Xp görünümünde.(Tabi daha sonra farklı temalar seçilebilir ancak görsel sürümün tek farkı seçilebilen tema değil yeni bir görünümdür aşağıda göreceğiniz üzere)

alt
(Kurulum ekranı 1024*768 boyutuna yükseltilmiştir.)

Mavi boot ekranı:
alt

Açılış ekranı:
alt

Kurulum sonrası masaüstü:
alt
alt
DOWNLOAD HOTFİLEBilgi

Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

ARA


KULLANICI PANELİ


Kayıt Ol

Şifrem Neydi?

ŞUAN KULLANANLAR

Şu An Çevrimiçi Olanlar:
Üye: 1
ataberk32
Arama Motorları: 1
Google.com

Takvim

«    Kasım 2014    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Dost Siteler